Värmetallrik Cholmondeley vapenporslin
Klubbat för:
800 SEK
Utropspris
1 200 SEK
VÄRMETALLRIK, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), vapenporslin, den engelska ätten Cholmondeley, europeiserande dekor i emaljfärger samt guld, diameter ca 24 cm, etikett medföljer
PROVENIENS: Göran Nilsson, privat samling, tidigare inköpt på S. Magaliff Antik-, Konst & Juvelaffär, Stockholm
Omfattande lagningar, avslag
549713
2018-06-03