Vas Gunnar Wennerberg 1898

Vas Gunnar Wennerberg 1898
Vas Gunnar Wennerberg 1898
Vas Gunnar Wennerberg 1898
Vas Gunnar Wennerberg 1898
Vas Gunnar Wennerberg 1898
Vas Gunnar Wennerberg 1898
Vas Gunnar Wennerberg 1898
Vas Gunnar Wennerberg 1898
Vas Gunnar Wennerberg 1898
Vas Gunnar Wennerberg 1898
Vas Gunnar Wennerberg 1898
Vas Gunnar Wennerberg 1898

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

GUNNAR WENNERBERG, vas, Gustavsberg 1898, sgrafitto, grönglaserad med dekor av gröna bladslingor, undertill signerad Gustafsberg Wennerberg samt inpressat 98, höjd ca 34 cm

mindre krackeleringar i glasyren

549781

2018-06-05