Vas Gunnar Wennerberg 1898
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
GUNNAR WENNERBERG, vas, Gustavsberg 1898, sgrafitto, grönglaserad med dekor av gröna bladslingor, undertill signerad Gustafsberg Wennerberg samt inpressat 98, höjd ca 34 cm
mindre krackeleringar i glasyren
549781
2018-06-05