Fotboll Pelé Brasilen 1960-tal Sport

Såld för:

Osåld

Utropspris

15 000 SEK

BRASILIEN, FOTBOLL, med spelarautografer av det brasilianska laget, bla Pelé, Garrincha, Djalma Santos, Bellini, Manga, Paraná.

PROVENEIENS:
Enligt uppgift utlottad under en vänskapsmatch mellan Sverige-Brasilien på Råsunda 1965.
Stenciler på match-program ingår

Bruksslitage

549802

2018-11-25