Roland Svensson portfölj med fyra färglitografier

Såld för:

26 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

ROLAND SVENSSON (1910-2003): (4), ur mappen "Den Gamla Ångbåten", komplett svit bestående av 4 färglitografier, signerade och numrerade Roland S. 307/360, omfattar: Möte på isen, ca 45x60 cm, Den gamla ångbåten, ca 60x45 cm, Båtdags, ca 45x60 cm, Sandhamnshålet, ca 58x42 cm, ramade,

Läs mer

Ramade

549916

2018-08-19