Ljusstakar Torshammar

Ljusstakar Torshammar
Ljusstakar Torshammar
Ljusstakar Torshammar
Ljusstakar Torshammar
Ljusstakar Torshammar
Ljusstakar Torshammar

Klubbat för:

700 SEK

1 500 SEK

LJUSSTAKAR, ett par, mässing, 1900-talets början, gustaviansk stil, Torshammar, märkta med stämpel samt 80, kolonnskaft, fotplattan med gallerkant, på kulfötter, höjd ca 19 cm

En kulfot lagad, bruks och åldersrelaterat slitage

550001

2018-06-05