Ljusstakar Torshammar
Klubbat för:
700 SEK
1 500 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, mässing, 1900-talets början, gustaviansk stil, Torshammar, märkta med stämpel samt 80, kolonnskaft, fotplattan med gallerkant, på kulfötter, höjd ca 19 cm
En kulfot lagad, bruks och åldersrelaterat slitage
550001
2018-06-05