Tebord gustavianskt

Tebord gustavianskt
Tebord gustavianskt
Tebord gustavianskt
Tebord gustavianskt
Tebord gustavianskt
Tebord gustavianskt
Tebord gustavianskt
Tebord gustavianskt

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

TEBORD, gustavianskt provinsarbete, omkring 1800, kannelerade ben, bemålat, höjd ca 71, 87x60 cm

Proveniens: Gästgiveri, Norregård, Bor, Värnamo kommun

Senare lackerad skiva, slitage

550052

2018-06-05