Schatz skeppsur barometer

Schatz skeppsur barometer
Schatz skeppsur barometer
Schatz skeppsur barometer
Schatz skeppsur barometer

Klubbat för:

2 800 SEK

2 000 SEK

SCHATZ, skeppsur, barometer, Tyskland, 1900-tal, runda urhus av mässing, klockan med vit urtavla och romerska siffror, barometern med termometer, diameter ca 18 cm

Ej funktionstestade, smärre slitage

550062

2018-06-05