Ljusstakar Nikolaus I Moskva

Ljusstakar Nikolaus I Moskva
Ljusstakar Nikolaus I Moskva
Ljusstakar Nikolaus I Moskva
Ljusstakar Nikolaus I Moskva
Ljusstakar Nikolaus I Moskva
Ljusstakar Nikolaus I Moskva
Ljusstakar Nikolaus I Moskva
Ljusstakar Nikolaus I Moskva
Ljusstakar Nikolaus I Moskva
Ljusstakar Nikolaus I Moskva
Ljusstakar Nikolaus I Moskva
Ljusstakar Nikolaus I Moskva
Ljusstakar Nikolaus I Moskva
Ljusstakar Nikolaus I Moskva

Klubbat för:

21 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

LJUSSTAKAR, ett par, Nikolaus I, Moskva, brännförgylld och försilvrad brons, roulettedekor av växtornamentik och bandfläta, pelare med banddekor, akantushölstrad ljuspipa, lösa manschetter, höjd 25 cm

För konditionsrapport kontakta markus.anderzon@auktionsverket.se

Slitage, en fot med smärre buckla

550180

2018-06-18