Taklampa sannolikt Sverige sent 1940-tal
Klubbat för:
600 SEK
Arviointi
1 200 SEK
Kuvaus
TAKLAMPA, mässing, sannolikt Sverige 1940-talets slut, två kupor med genombruten dekor av små stjärnor, kuporna lackerade invändigt, höjd ca 45 cm, skärmarnas diameter 14 cm
Kuntoraportti
Smärre slitage och repor, ej funktionstestad, invändigt med färgbortfall, en arm något skev, en skärm med smärre buckla
550189
Päivämäärä:
2018-06-06