Taklampa sannolikt Sverige sent 1940-tal

Klubbat för:

600 SEK

Arviointi

1 200 SEK

Kuvaus

TAKLAMPA, mässing, sannolikt Sverige 1940-talets slut, två kupor med genombruten dekor av små stjärnor, kuporna lackerade invändigt, höjd ca 45 cm, skärmarnas diameter 14 cm

Kuntoraportti

Smärre slitage och repor, ej funktionstestad, invändigt med färgbortfall, en arm något skev, en skärm med smärre buckla

550189

Päivämäärä:

2018-06-06