Ljuskrona Erik Höglund, Boda 1960-/70-tal
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ERIK HÖGLUND, ljuskrona av glas och järn, Boda glasbruk 1960-70-tal, optikblåsta ljushållare i brunt glas, lösa hängen i klart glas varav fyra stycken med inpressad dekor av ansikten och fiskar, höjd ca 47, längd 65, medföljer 4 st förlängningskrokar á 17,5 cm
Obetydligt slitage
550190
2018-06-06