Taklampa
Klubbat för:
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPA, 1940-tal, mässing och glas, sex lösa blad, sex ljusarmar med lösa manschetter av glas, nedtill avslutande klot, höjd ca 89 cm, diameter ca 60 cm
Ej funktionstestad, smärre slitage, ljushållare av papp med mindre skador
550191
2018-06-06