Taklampa

Taklampa
Taklampa
Taklampa
Taklampa
Taklampa
Taklampa
Taklampa
Taklampa

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TAKLAMPA, 1940-tal, mässing och glas, sex lösa blad, sex ljusarmar med lösa manschetter av glas, nedtill avslutande klot, höjd ca 89 cm, diameter ca 60 cm

Ej funktionstestad, smärre slitage, ljushållare av papp med mindre skador

550191

2018-06-06