Ljuskrona gustaviansk stil

Ljuskrona gustaviansk stil
Ljuskrona gustaviansk stil
Ljuskrona gustaviansk stil
Ljuskrona gustaviansk stil
Ljuskrona gustaviansk stil
Ljuskrona gustaviansk stil
Ljuskrona gustaviansk stil
Ljuskrona gustaviansk stil
Ljuskrona gustaviansk stil
Ljuskrona gustaviansk stil

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

3 000 SEK

LJUSKRONA, gustaviansk stil, s k Hagamodell, 1940-/50-tal, stomme av mässing, behängd med olikslipade prismor i klart glas, sex ljusarmar, i mitten slipad glasspira, höjd ca 80 cm, diameter ca 60 cm, extra upphängningskedja medföljer med längd 70 cm

Ej funktionstestad, elmontering saknas, del av en elektrifierad ljushållare saknas, bruksslitage

550211

2018-06-06