Ljuskrona gustaviansk stil
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSKRONA, gustaviansk stil, s k Hagamodell, 1940-/50-tal, stomme av mässing, behängd med olikslipade prismor i klart glas, sex ljusarmar, i mitten slipad glasspira, höjd ca 80 cm, diameter ca 60 cm, extra upphängningskedja medföljer med längd 70 cm
Ej funktionstestad, elmontering saknas, del av en elektrifierad ljushållare saknas, bruksslitage
550211
2018-06-06