Klädskåp 1800-talets slut
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KLÄDSKÅP, nyrenässans, 1800-talets slut, snidad och skuren dekor, två glasade dörrar, invändigt med sex lösa hyllplan, beslag av mässing, bemålat i ljus kulör med detaljer i guld, kulformade fötter, höjd ca 216, längd ca 115, djup ca 38 cm (55 cm inklusive det utskjutande krönet)
Senare bemålat, ställvis färgbortfall, smärre träskador
550216
2018-06-06