Roland Svensson Den Gamla Ångbåten

Klubbat för:

20 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

ROLAND SVENSSON (1910-2003): (4), ur mappen "Den Gamla Ångbåten", komplett svit bestående av 4 färglitografier, 345/360, signerade och numrerade roland S. Edition Grafioteket, omfattar (bildmått): Möte på isen, ca 45x60 cm, Den gamla ångbåten, ca 60x45 cm, Båtdags, ca 45x60 cm, Sandhamnshålet, ca 58x42 cm, oramade,

Läs mer

Oramade i originalmapp

550222

2018-08-19