Vas Axel Salto
Klubbat för:
21 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
AXEL SALTO, vas, Den Kongelige Porcelainsfabrik, Danmark, stengods, glasyr i brunt och grått, reliefdekor, signerad SALTO, F, etikettmärkt 21457, höjd ca 8, längd 19 cm
Proveniens: Gåva av utställningsaarangören till Margareta Esbjörnsson Weidhagen vid utställningen i Vikingsberg Helsingborg ca 1960
550282
2018-06-05