Vas Kina 1900-tal

Vas Kina 1900-tal
Vas Kina 1900-tal
Vas Kina 1900-tal
Vas Kina 1900-tal
Vas Kina 1900-tal
Vas Kina 1900-tal
Vas Kina 1900-tal
Vas Kina 1900-tal

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VAS, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft, cylinderformad med utsvängd mynning, dekor av kartusch med "dyrbara ting" i underglasyrblått, lotusslingor, höjd ca 45 cm

Något ostadig

550292

2018-06-06