Royal Copenhagen Musselmalet
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, "Musselmalet", servisdelar, ca 46 dlr, bestående av, 3+2 mattallrikar (577 resp. 183), 4 förrättstallrikar (185), 8 förrättstallrikar (178), 3+8 assietter (180), såssnipa (201), uppläggningsfat (97), fat (11), skål på fot (18), 4 askfat (2184), tekopp med fat (76), salt- och pepparkar (711), 4 äggkoppar (115), 3 moccakoppar med fat (528), 12 kaffefat (1130), medföljer skål (1022) med nagg och lagning
Första, andra och tredjesortering. Saltkar med nagg
550384
2018-06-06