Märklin tågset spår 0
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MÄRKLIN TÅGSET, spår 0, 1930-50 tal, bestående av urverksdrivet ånglok R 890,, bagagevagn 17280, öppen godsvagn 17720, öppen godsvagn med bromshytt, 2 st "Mitropa" sovvagnar (varav en boggie), en vagn och diverse räls och tillbehör från andra tillverkare medföljer
Loket (saknar bl.a . plåt på sidan fram) samt den större Mitropa vagnen med skador, bruksslitage
550534
2018-06-06