Porslin Japan Meiji

Porslin Japan Meiji
Porslin Japan Meiji
Porslin Japan Meiji
Porslin Japan Meiji
Porslin Japan Meiji
Porslin Japan Meiji
Porslin Japan Meiji
Porslin Japan Meiji
Porslin Japan Meiji
Porslin Japan Meiji
Porslin Japan Meiji
Porslin Japan Meiji

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FAT, SKÅLFAT, TALLRIK, 3 dlr., porslin, Japan, Meiji (1868-1912), varierande dekor i emaljfärger, järnoxid, underglasyrblått samt guld, diameter ca 21-31 cm

PROVENIENS: Göran Nilsson, privat samling

Smärre slitage, skålfatet med kantretusch

550574

2018-06-06