Porslin Japan Meiji
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FAT, SKÅLFAT, TALLRIK, 3 dlr., porslin, Japan, Meiji (1868-1912), varierande dekor i emaljfärger, järnoxid, underglasyrblått samt guld, diameter ca 21-31 cm
PROVENIENS: Göran Nilsson, privat samling
Smärre slitage, skålfatet med kantretusch
550574
2018-06-06