Ytterfoder Milleskrukan
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
1 000 SEK
CARL MILLES, "Milleskrukan", 4 st, Gustavsberg, stengods, höjd 16 cm, orginalförpackningar
HISTORIK:
Prototypen formgavs på 1920-talet i terracotta och står på Millesgårdens terass
Ett fotringsnagg
550591
2018-06-06