Ytterfoder Milleskrukan

Ytterfoder Milleskrukan
Ytterfoder Milleskrukan
Ytterfoder Milleskrukan
Ytterfoder Milleskrukan
Ytterfoder Milleskrukan
Ytterfoder Milleskrukan
Ytterfoder Milleskrukan
Ytterfoder Milleskrukan

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 000 SEK

CARL MILLES, "Milleskrukan", 4 st, Gustavsberg, stengods, höjd 16 cm, orginalförpackningar

HISTORIK:
Prototypen formgavs på 1920-talet i terracotta och står på Millesgårdens terass

Ett fotringsnagg

550591

2018-06-06