Servisdelar Gustavsberg "Gunnar"
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
1 200 SEK
GUNNAR WENNERBERG, "Gunnar", servisdelar, 7 dlr., benporslin, omkring 1900, jugend, Gustavsberg, stämplad "Gunnar" Gustafsberg, målad dekor av treklöver i grönt, bestående av: kanna, 2 tekoppar med fat, 2 äggkoppar och 2 mindre assietter
Kannans lock med obetydligt nagg på undersida
550613
2018-06-06