Servisdelar Gustavsberg "Gunnar"

Servisdelar Gustavsberg
Servisdelar Gustavsberg
Servisdelar Gustavsberg
Servisdelar Gustavsberg
Servisdelar Gustavsberg
Servisdelar Gustavsberg
Servisdelar Gustavsberg
Servisdelar Gustavsberg

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 200 SEK

GUNNAR WENNERBERG, "Gunnar", servisdelar, 7 dlr., benporslin, omkring 1900, jugend, Gustavsberg, stämplad "Gunnar" Gustafsberg, målad dekor av treklöver i grönt, bestående av: kanna, 2 tekoppar med fat, 2 äggkoppar och 2 mindre assietter

Kannans lock med obetydligt nagg på undersida

550613

2018-06-06