Ljusstakar 1 par tenn 1839

Ljusstakar 1 par tenn 1839
Ljusstakar 1 par tenn 1839
Ljusstakar 1 par tenn 1839
Ljusstakar 1 par tenn 1839
Ljusstakar 1 par tenn 1839
Ljusstakar 1 par tenn 1839
Ljusstakar 1 par tenn 1839
Ljusstakar 1 par tenn 1839
Ljusstakar 1 par tenn 1839
Ljusstakar 1 par tenn 1839
Ljusstakar 1 par tenn 1839
Ljusstakar 1 par tenn 1839
Ljusstakar 1 par tenn 1839
Ljusstakar 1 par tenn 1839

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, tenn, stämplade Josua Berglunds änka, Lund, 1839 samt N G Norstrand, Lund, med avsmalnande skaft på kvadratisk fot med bladfris på klotfötter, urformad ljuspipa med lös manschett, höjd ca 28.5 cm

Slitage, stöttmärken, repor, bucklor, något sneda, rester av ljusvax

550649

2018-06-07