Bestick silver olika modeller
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BESTICK, 35 dlr, silver, olika modeller, bestående av: kaffeskedar, 12 st, Disa modell, Markströms Guldsmeds, Lidköping, 1973-5, teskedar, 6 st, gammal fransk modell, Otto Lindeborg, Stockholm, 1884, kaffeskedar, 2 st, gammal fransk modell, GAB, Stockholm, 1901, bordsgafflar, 2 st, svensk spetsig, Markströms Guldsmeds, Uppsala, 1966, bordsknivar med stål blad, 2 st, svensk spetsig, Markströms Guldsmeds, Lidköping, 1968 tillsammans med 10 andra skedar samt en servettring, totalvikt (exl knivar med stål blad) ca 625 g
Slitage, mindre repor, ställvis bucklor samt anlöpning
550651
2018-06-07