Bestick silver olika modeller

Bestick silver olika modeller
Bestick silver olika modeller
Bestick silver olika modeller
Bestick silver olika modeller
Bestick silver olika modeller
Bestick silver olika modeller
Bestick silver olika modeller
Bestick silver olika modeller
Bestick silver olika modeller
Bestick silver olika modeller
Bestick silver olika modeller
Bestick silver olika modeller
Bestick silver olika modeller
Bestick silver olika modeller

Klubbat för:

1 800 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

BESTICK, 35 dlr, silver, olika modeller, bestående av: kaffeskedar, 12 st, Disa modell, Markströms Guldsmeds, Lidköping, 1973-5, teskedar, 6 st, gammal fransk modell, Otto Lindeborg, Stockholm, 1884, kaffeskedar, 2 st, gammal fransk modell, GAB, Stockholm, 1901, bordsgafflar, 2 st, svensk spetsig, Markströms Guldsmeds, Uppsala, 1966, bordsknivar med stål blad, 2 st, svensk spetsig, Markströms Guldsmeds, Lidköping, 1968 tillsammans med 10 andra skedar samt en servettring, totalvikt (exl knivar med stål blad) ca 625 g

Zustandsbeschreibung

Slitage, mindre repor, ställvis bucklor samt anlöpning

550651

2018-06-07