Sam Uhrdin oljemålning
2018-06-09
550693
| Klubbat belopp | 550 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
SAM UHRDIN (1886-1964): ´´Socknens äldsta´´ (änkan Pers Kersin Olsdotter i Leksand), signerad och daterad Sam Uhrdin - 1931, olja på duk, ca 60x49 cm
Krackelerad