Kaffekoppar 1700-tal

Kaffekoppar 1700-tal
Kaffekoppar 1700-tal
Kaffekoppar 1700-tal
Kaffekoppar 1700-tal
Kaffekoppar 1700-tal
Kaffekoppar 1700-tal
Kaffekoppar 1700-tal
Kaffekoppar 1700-tal
Kaffekoppar 1700-tal
Kaffekoppar 1700-tal
Kaffekoppar 1700-tal
Kaffekoppar 1700-tal

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KAFFEKOPPAR, 8 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, powder blue samt deko ri underglasyrblått, höjd ca 6-7 cm

PROVENIENS: Göran Nilsson, privat samling

Nagg, en hänkel lagad

550759

2018-06-07