Roland Svensson Årstiderna i skärgården

Såld för:

35 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Årstiderna i skärgården" (4), komplett svit med fyra färglitografier, 1983, signerade och numrerade roland S. 9/275 vardera, Edition Grafioteket., bladmått ca 40 x 50 cm, rammått ca 51x61 cm,
Omfattar: "Vårkväll Gillöga", "Sommarbris", "Höst i Nasen", "Vintermöda",

Läs mer

UTSTÄLLDA:
Prins Eugens Waldemarsudde,
"Roland Svensson skärgård, öar, hav",
2010-09-16 - 2011-01-18

550760

2018-08-19