Roland Svensson Årstiderna i skärgården
Klubbat för:
35 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Årstiderna i skärgården" (4), komplett svit med fyra färglitografier, 1983, signerade och numrerade roland S. 9/275 vardera, Edition Grafioteket., bladmått ca 40 x 50 cm, rammått ca 51x61 cm,
Omfattar: "Vårkväll Gillöga", "Sommarbris", "Höst i Nasen", "Vintermöda",
Läs mer
UTSTÄLLDA:
Prins Eugens Waldemarsudde,
"Roland Svensson skärgård, öar, hav",
2010-09-16 - 2011-01-18
550760
2018-08-19