Fåtölj modell 2204 design Børge Mogensen

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BØRGE MOGENSEN, fåtölj, modellnr 2204, Fredericia Møbelfabrik, Danmark, 1950-tal, cognacsfärgat skinn, höjd 107, sitthöjd 44 cm

Slitage, patina, fläckar, märken, hål i nackkudden.
Extra sittkudde medföljer

550792

2018-06-08