Fåtölj modell 2204 design Børge Mogensen
Klubbat för:
4 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BØRGE MOGENSEN, fåtölj, modellnr 2204, Fredericia Møbelfabrik, Danmark, 1950-tal, cognacsfärgat skinn, höjd 107, sitthöjd 44 cm
Slitage, patina, fläckar, märken, hål i nackkudden.
Extra sittkudde medföljer
550792
2018-06-08