Nanna Susi
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
10 000 EUR
NANNA SUSI (1967-)
"Heligt land"
A tergo sign. 2011. Olja på duk 130x190 cm.
Utställning: Helsingfors konstmuseum: Underneath the Eyes, Tennispalatset 28.9 2012-20.1 2013.
Litteratur: Utställningskatalogen för "Underneath the Eyes", uppslag på sid 40-41.
550864
2018-10-29