Nanna Susi

Nanna Susi
Nanna Susi
Nanna Susi
Nanna Susi
Nanna Susi
Nanna Susi

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

10 000 EUR

NANNA SUSI (1967-)
"Heligt land"
A tergo sign. 2011. Olja på duk 130x190 cm.

Utställning: Helsingfors konstmuseum: Underneath the Eyes, Tennispalatset 28.9 2012-20.1 2013.

Litteratur: Utställningskatalogen för "Underneath the Eyes", uppslag på sid 40-41.

550864

2018-10-29