Ljuskronor empirstil
Klubbat för:
8 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSKRONOR, 1 par, empirstil, 1900-talets första hälft, stomme i mässing, behängda med olikslipade prismor, för 6 ljuspunkter, höjd (exl sladd) ca 30 cm, diameter ca 45 cm
En prisma är lös, några nagg, bruksslitage
550923
2018-06-08