Ljusbärande änglar

Ljusbärande änglar
Ljusbärande änglar
Ljusbärande änglar
Ljusbärande änglar
Ljusbärande änglar
Ljusbärande änglar
Ljusbärande änglar
Ljusbärande änglar

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SKULPTURER, 2 dlr, 1 par i form av ljusbärande änglar, barock, 1700-tal, träskurna samt med kredering och bemålning, ljushållarna är senare, höjd ca 44 cm

Renoverade och kompletterade, bortfall av polykromi, slitage

550926

2018-06-15