Ljusbärande änglar
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SKULPTURER, 2 dlr, 1 par i form av ljusbärande änglar, barock, 1700-tal, träskurna samt med kredering och bemålning, ljushållarna är senare, höjd ca 44 cm
Renoverade och kompletterade, bortfall av polykromi, slitage
550926
2018-06-15