S:t:Rochus

S:t:Rochus
S:t:Rochus
S:t:Rochus
S:t:Rochus
S:t:Rochus
S:t:Rochus
S:t:Rochus
S:t:Rochus
S:t:Rochus
S:t:Rochus
S:t:Rochus
S:t:Rochus

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKULPTUR, föreställande S:t Rochus, 1600/1700-tal, träskuren med kredering, hatten i papier maché, samt bemålad, höjd ca 36 cm

Omfattande skador och lagningar samt rekonstruktioner, sprickor och slitage, några lösa bitar medföljer

550927

2018-06-15