S:t:Rochus
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKULPTUR, föreställande S:t Rochus, 1600/1700-tal, träskuren med kredering, hatten i papier maché, samt bemålad, höjd ca 36 cm
Omfattande skador och lagningar samt rekonstruktioner, sprickor och slitage, några lösa bitar medföljer
550927
2018-06-15