Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KRUKA, lergods, Kina, Han (206 f. Kr.-220 e.Kr.), efter bronsmodell, iriserande grön glasyr, höjd ca 15 cm
PROVENIENS: Göran Nilsson, privat samling
Något skev form, nagg, slitage
550977
2018-06-08
Gör en kostnadsfri värdering här