Klubbat för:
1 900 SEK
Schätzwert
1 500 SEK
Beschreibung
KRUKA, lergods, Kina, Han (206 f. Kr.-220 e.Kr.), efter bronsmodell, delvis glaserad i grönt, höjd ca 15 cm
PROVENIENS: Göran Nilsson, privat samling
Zustandsbeschreibung
Nagg, slitage
550991
2018-06-08
Har du ett liknande objekt
Vi söker föremål till våra kommande auktioner