Kruka Kina Han

Kruka Kina Han
Kruka Kina Han
Kruka Kina Han
Kruka Kina Han
Kruka Kina Han
Kruka Kina Han
Kruka Kina Han
Kruka Kina Han
Kruka Kina Han
Kruka Kina Han

Klubbat för:

1 900 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

KRUKA, lergods, Kina, Han (206 f. Kr.-220 e.Kr.), efter bronsmodell, delvis glaserad i grönt, höjd ca 15 cm

PROVENIENS: Göran Nilsson, privat samling

Zustandsbeschreibung

Nagg, slitage

550991

2018-06-08