Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KRUKA, lergods, Kina, Ming (1368-1644), dekor av blomsterslingor i underglasyrblått, troligen sjöfynd, höjd ca 18 cm
PROVENIENS: Göran Nilsson, privat samling
Slitage, nagg
551001
2018-06-08
Gör en kostnadsfri värdering här