Grafik Palle Nielse
Klubbat för:
850 SEK
Utropspris
1 000 SEK
GRAFIK. NIELSEN, PALLE, Orfeus og Eurydike. I (av II). Köbenhavn 1959.
Folio. 53 linoleumsnitt Palle Nielsen (alla). Grått halvklotband. Upplagan tryckt i 450 numrerade av konstnären signerade ex., detta nr 378.
OBS! Endast del I.
Något nött skyddskassett.
551088
2018-06-08