Grafik Palle Nielse

Grafik Palle Nielse
Grafik Palle Nielse
Grafik Palle Nielse
Grafik Palle Nielse
Grafik Palle Nielse
Grafik Palle Nielse
Grafik Palle Nielse
Grafik Palle Nielse
Grafik Palle Nielse
Grafik Palle Nielse

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

1 000 SEK

GRAFIK. NIELSEN, PALLE, Orfeus og Eurydike. I (av II). Köbenhavn 1959.
Folio. 53 linoleumsnitt Palle Nielsen (alla). Grått halvklotband. Upplagan tryckt i 450 numrerade av konstnären signerade ex., detta nr 378.
OBS! Endast del I.

Något nött skyddskassett.

551088

2018-06-08