Empirglas

Empirglas
Empirglas
Empirglas
Empirglas
Empirglas
Empirglas
Empirglas
Empirglas
Empirglas
Empirglas
Empirglas
Empirglas

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 500 SEK

DRICKSGLAS, 6 st, empire, 1800-talets första hälft, olika stolekar stapelbara i varandra, klar glasmassa med gulddekor, i orginalask, höjd ca 8-11 cm, diameter ca 4-9 cm

Ett glas trasigt, ställvis enstaka nagg i glasen, samt övrigt åldersrelaterat slitage

551152

2018-06-09