Thomas Hellström Nittsjö väggplatta

Klubbat för:

500 SEK

Arviointi

1 500 SEK

Kuvaus

THOMAS HELLSTRÖM (1924-2006), väggplatta, Nittsjö 1970-tal, två glada hästar i polykromt glaserat lergods, monterade på laserade brädor av fur, signerad THO och stämpelsignerad NITTSJÖ SWEDEN Thomas Hellström, ca 35x35 cm

Kuntoraportti

551195

Päivämäärä:

2018-06-10