Thomas Hellström Nittsjö väggplatta
Klubbat för:
500 SEK
Arviointi
1 500 SEK
Kuvaus
THOMAS HELLSTRÖM (1924-2006), väggplatta, Nittsjö 1970-tal, två glada hästar i polykromt glaserat lergods, monterade på laserade brädor av fur, signerad THO och stämpelsignerad NITTSJÖ SWEDEN Thomas Hellström, ca 35x35 cm
Kuntoraportti
551195
Päivämäärä:
2018-06-10