Skärgårdskonst - Marint motiv från Karlskrona
Klubbat för:
7 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CARL LEVEAU (1859-1922), motiv från Karlskrona med bl a Oscar II:s fartyg Drott och pansarkryssarna Svea och Göta, signerad C Leveau och daterad 1902, olja på duk ca 52x115 cm
Detta föremål ingår i vår tema-auktion "Skärgårdskonst"
Duklagningar, slitage
551207
2018-06-30