Skärgårdskonst - Marint motiv från Karlskrona

Klubbat för:

7 400 SEK

Schätzwert

2 500 SEK

Beschreibung

CARL LEVEAU (1859-1922), motiv från Karlskrona med bl a Oscar II:s fartyg Drott och pansarkryssarna Svea och Göta, signerad C Leveau och daterad 1902, olja på duk ca 52x115 cm

Detta föremål ingår i vår tema-auktion "Skärgårdskonst"

Zustandsbeschreibung

Duklagningar, slitage

551207

2018-06-30