Dagbädd 1950-/60-tal

Dagbädd 1950-/60-tal
Dagbädd 1950-/60-tal
Dagbädd 1950-/60-tal
Dagbädd 1950-/60-tal
Dagbädd 1950-/60-tal
Dagbädd 1950-/60-tal
Dagbädd 1950-/60-tal
Dagbädd 1950-/60-tal
Dagbädd 1950-/60-tal
Dagbädd 1950-/60-tal
Dagbädd 1950-/60-tal
Dagbädd 1950-/60-tal

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

DAGBÄDD, 1950-/60-tal, sannolikt AB Knoll, Malmö, (sedemera Ljungs), stomme i betsad bok, utdragbar låda för sängkläder, justerbara rygg och sidostöd, sitt- och ryggplymer med spiralfjädrar, botten med s k knollresårer, textilklädsel, längd 160-200 x 80 cm

Brukssslitage, fläckar

551292

2018-06-10