Wilhelm Kåge matservis
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
WILHELM KÅGE, "Grå Ränder", matservis, 39 dlr, Gustavsberg, 1900-talets mitt, bestående av: 12 mattallrikar, 9 djupa tallrikar, 3 assietter, 11 förrättstallrikar, 2 skålar, 2 uppläggningsfat
Slitage, ytsmuts, färgbortfall, flertalet med nagg
551296
2018-06-10