Wilhelm Kåge matservis

Wilhelm Kåge matservis
Wilhelm Kåge matservis
Wilhelm Kåge matservis
Wilhelm Kåge matservis
Wilhelm Kåge matservis
Wilhelm Kåge matservis
Wilhelm Kåge matservis
Wilhelm Kåge matservis
Wilhelm Kåge matservis
Wilhelm Kåge matservis

Klubbat för:

1 300 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

WILHELM KÅGE, "Grå Ränder", matservis, 39 dlr, Gustavsberg, 1900-talets mitt, bestående av: 12 mattallrikar, 9 djupa tallrikar, 3 assietter, 11 förrättstallrikar, 2 skålar, 2 uppläggningsfat

Zustandsbeschreibung

Slitage, ytsmuts, färgbortfall, flertalet med nagg

551296

2018-06-10