Kaffeservis i empirestil 1910-tal

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

KAFFESERVIS, 3 dlr, silver, empirestil, GAB, Stockholm, 1948, kaffekannan med lockknopp i form av pinjekotte, handtag i svärtat trä, sockerskål samt gräddkanna invändigt förgyllda, samtliga delar med fötter i form av tassar, höjd 9-22 cm, sockertång medföljer, total vikt inkl. trähandtag ca 974 g

Smärre slitage

551347

2018-06-10