Fotogenlampa

Fotogenlampa
Fotogenlampa
Fotogenlampa
Fotogenlampa
Fotogenlampa
Fotogenlampa
Fotogenlampa
Fotogenlampa
Fotogenlampa
Fotogenlampa

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FOTOGENLAMPA, sent 1800-/tidigt 1900-tal, stomme i parian och mässing, kupa i frostat glas, dekor föreställande de tre gracerna, höjd (inkl. kupa) ca 64 cm

Bruksslitage, ojämn fot, kupan med naggad kant samt. mindre sprickor, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

551403

2018-06-11