Piphuvud Uppsala 1800-tal
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
A.F HELLMAN (verksam 1827-1857), piphuvud, silvermontering, Uppsala 1842, masurbjörk med vapendekor, FREDRIK THUNMAN (verksam 1810-1814), piphuvud, silvermontering, Uppsala 1810, längd 13 resp 11 cm
Fredrik Thunman med lagning, bruksslitage
551466
2018-06-09